-
-
-

Oferty:Porady /

Jak traktować swojego pośrednika?

Pośrednik w obrocie nieruchomościami w Polsce nie uzyskał jeszcze tej rangi, jak na przykład w Stanach Zjednoczonych. Tam agent nieruchomości to bardzo prestiżowy zawód, o wysokim społecznym zaufaniu. U nas niestety wygląda to trochę inaczej. Zawód agenta nieruchomości jest często dyskredytowany przez osoby nieświadome ich obowiązków i odpowiedzialności. Podpowiadamy, kim nie jest dla Ciebie agent nieruchomości oraz jak się nie zachowywać w stosunku do swojego pośrednika.

 

1. Agent nieruchomości nie jest Twoim wrogiem!

Dlaczego klienci z góry nastawiają się wrogo do pośredników nieruchomości, sądząc że zależy im tylko na szybkim ściągnięciu prowizji przy niewielkim nakładzie pracy? Jeśli tak uważasz, to po co zatrudniłeś pośrednika nieruchomości? Nie patrz podejrzliwie na każdy jego krok. Jeśli mu ufasz i wiesz, że udało mu się sprawnie sprzedać nieruchomości znajomych, to pozwól mu pracować w dobrej atmosferze. Brak Twojego zaufania na pewno nie pomaga agentowi w pracy, a przecież Tobie i jemu zależy na jednym – na sprzedaży nieruchomości za dobrą cenę.

2. Agent nieruchomości nie jest urzędnikiem

Wydaje Ci się, że agent nieruchomości nic nie robi, tylko siedzi i przybija pieczątki? Jesteś w błędzie. Agent nie siedzi za biurkiem i nie rozmyśla, jak sprzedać nieruchomość. Agent działa szybko, żeby nie wyprzedziła go konkurencja. Zaufaj mu. Nie patrz na niego, jak na stereotypową panią z okienka w urzędzie.

3. Agent nieruchomości nie jest dzieckiem

Nie traktuj swojego pośrednika jak małego dziecka. Nie dzwoń do niego kilka razy na dzień, przypominając o jego obowiązkach. No i po co o wszystkim mu przypominasz? Dobry agent wie, jakie są jego obowiązki. Nie próbuj bawić się w jego rodzica, upominającego swoje dziecko na każdym kroku.

4. Agent nieruchomości nie jest cudotwórcą – musi pracować

Daj swojemu agentowi nieruchomości trochę luzu. Agent nieruchomości nie jest cudotwórcą. Żeby osiągnąć sukces, musi popracować. Nie dzwoń do niego za każdym razem z pytaniem o terminy spotkań z klientami. Sprzedaży czy kupna nieruchomości nie da się załatwić od tak, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Nie raz trzeba poświęcić na wszystko więcej czasu. Twój agent musi rozwinąć skrzydła. Na pewno pokaże Ci, że jest odpowiednią osobą na właściwym miejscu.


Jak sądzicie, czego brakuje na powyższej liście? Spotkaliście się z innymi typami zachowań klientów?

 

Zdjęcie: Reynermedia/Flickr.com